Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "W POSZUKIWANIU ODYŃCA" - MIĘDZYODRZE
MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "W POSZUKIWANIU ODYŃCA" - MIĘDZYODRZE

Miejska Trasa Kajakowa "W Poszukiwaniu Odyńca" - Międzyodrze

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2018 - 28.07.2018

Długość 12 km, czas pokonania 4-6 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień.

Zapisy na wycieczkę prowadzone są do czwartku wieczorem. W późniejszych dniach przyjmujemy w miarę wolnych miejsc – kontakt z nami jest dość utrudniony – gdy prowadzimy wycieczkę nie odbieramy telefonów. Minimalna liczba uczestników – 10 osób.

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, Ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Niewątpliwą atrakcją na szlaku, będzie unikatowy na skalę światową zwodzony most kolejowy.

CZAS TRWANIA: około 4-6 godzin, w zależności od grupy i warunków atmosferycznych.

Start: godz. 11:00, koniec około 15:00-16:00.  Zbiórka zgodnie z mapą niżej. Zjeżdżamy z ul. Krygiera i po chwili, przed ogrodzeniem paintballa skręcamy w drogę gruntową w lewo. Dochodzimy do brzegu kanału Leśnego i w tym miejscu mamy zbiórkę. Jeśli ktoś chce zostawić autko może w tym miejscu, jednak preferujemy zostawienie na głównym parkingu na Dziewokliczu i piesze cofnięcie się na miejsce zbiórki.

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko)

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 7 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1 wyporność kajaka 200kg).  Każdy uczestnik, na wycieczce  otrzymuje pamiątkowy bilet ! Zniżka udzielana jest tylko osobie uprawnionej do ulgi. Posiadane zniżki i ulgi, nie sumują się.

Bilet ulgowy przysługuje - pamiętaj na starcie należy okazać odpowiedni dokument:

 1. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Turystycznej
 2. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Rodzinnej
 3. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Seniora
 4. Członkom Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
 5. Posiadaczom Karty Rabatowej ELITE CARD
 6. Emerytom i rencistom ZUS/KRUS
 7. Uczniom do lat 20 włącznie
 8. Studentom do lat 26 włącznie

ZGŁOSZENIA: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres biuro@kajaki.szczecin.pl . W temacie e-maila wpisujemy nazwę wycieczki, wybraną datę i godzinę, np. Filipski ODYNIEC, 29.04.17 godz 11:00 . W treści zgłoszenia obowiązkowo podajemy dane:

 1. Imię i nazwisko, wiek, miasto/miejscowość, każdego uczestnika – (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej). Na przykład; JAN NOWAK 33L, SZCZECIN, ULGA: Szczecińska Karta Rodzinna
 2. Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1. Maksymalny wiek dziecka 6lat
 3. Telefon kontaktowy do Zgłaszającego.

ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ ILOŚĆ RÓŻNYCH WYCIECZEK I SPŁYWÓW, ZGŁOSZENIE NALEŻY WYSŁAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE W PODANYM WYŻEJ FORMACIE TEMATU MEJLA, JAK I WIADOMOŚCI.

Po wysłaniu  e-maila zgłoszeniowego, należy poczekać na potwierdzenie zapisu na wycieczkę z naszej strony i dopiero wówczas dokonujemy płatności, zgodnie z tytułem wpłaty podanym w potwierdzeniu.

PŁATNOŚCI: po wysłaniu przez nas potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 2 DNI NA WYKONANIE PRZELEWU/WPŁATY - prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby, uznając że uczestnik zrezygnował z wycieczki.

Wpłat dokonujemy na  konto: WIKING TURYSTYKA SP. Z O.O.  Szczecin, NEST BANK KOD SWIFT (BIC) NESBPLPW NUMER KONTA PL 46 2530 0008 2024 1032 5087 0001, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat - w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego.  Dokonanie opłaty jest równoznaczne zaakceptowaniem OWU PZU SPORT, Regulaminu Korzystania ze Sprzętu Wodnego oraz Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

DŁUGOŚĆ TRASY: około 12km. Przy wariancie wydłużonym trasa ma długośc około 12 km. 

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, prawie dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki nie ścigamy się, lecz podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza. Należy mierzyć swoje zamiary na posiadane siły i umiejętności oraz wziąć poprawkę, że może wiac np. silniejszy wiatr.

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.

BALBOA Kolejna wycieczka z serii "Weekend z Wiosłem", odbędzie się z Dziewoklicza. Prowadzić będzie po Międzyodrzu w kolejności. Kanał Leśny - Regalica - Obnica - przekop Klucz-Ustowo - Odra - kanał Leśny Jest to klasyczna trasa, standardowo wychodząca z Dziewoklicza w formie pętli. Po zwodowaniu kajaków ruszymy na wschód kanałem Leśnym nazywanym również Odyńca - kto pierwszy znajdzie odyńca otrzyma nagrodę. Po minięciu przystani barek transportowych przy Regalicy skręcamy w prawo i płyniemy kanałem Obnica. Docieramy do przekopu Klucz-Ustowo i przecinamy go dopływając do śluzy, gdzie planowany jest odpoczynek. Po odpoczynku wpływamy przekopem w kierunku zachodnim. Dopływamy do Odry i skręcamy w prawo. Mijamy Szeroki Rów (chętni moga go poeksplorować) i docieramy do przystani PTTK  i wracamy na miejsce wypłynięcia.

Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi niżej dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania.

PLIKI DO POBRANIA:

 1. Ogólne  warunki udziału w wycieczce
 2. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – osoby indywidualne (wycieczki, spływy, wypożyczalnia Głębokie, mobilne punkty wypożyczania kajaków
 3. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – grupy zorganizowane, imprezy na zlecenie.
 4. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
 5. Wzór rezygnacji z wycieczki WERSJA PDF, WERSJA EDYTOWALNA MSWORD
 6. Polityka Prywatności.

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.