Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"
Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"

Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"

Długość od 15 km do 24 km, czas pokonania 6-9 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień. Przy silniejszym wietrze trasa dla średnio zaawansowanych.

Zapisy na wycieczkę prowadzone są do czwartku wieczorem. W późniejszych dniach przyjmujemy w miarę wolnych miejsc – kontakt z nami jest dość utrudniony – gdy prowadzimy wycieczkę nie odbieramy telefonów. Minimalna liczba uczestników – 10 osób. 

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych ... Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa.  

CZAS TRWANIA: około 5-9 godzin, w zależności od kondycji grupy, wariantu trasy i warunków atmosferycznych.

START: godz. 10:00

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków)

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 7 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1 wyporność kajaka 200kg).  Każdy uczestnik, na wycieczce  otrzymuje pamiątkowy bilet ! Zniżka udzielana jest tylko osobie uprawnionej do ulgi. Posiadane zniżki i ulgi, nie sumują się. Studentom udzielamy zniżki do 26 roku życia włącznie.

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres biuro@szczecinskawenecja.pl . W temacie e-maila wpisujemy nazwę wycieczki, wybraną datę i godzinę, np. SZLAKIEM ROBIENA 29.04.17. W treści zgłoszenia obowiązkowo podajemy dane:

 1. Imię i nazwisko, wiek, miasto/miejscowość, każdego uczestnika – (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej). Na przykład; JAN NOWAK 33L, SZCZECIN, ULGA SKA
 2. Ilość worków wodoodpornych
 3. Ilość etui wodoodpornych
 4. Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1.
 5. Telefon kontaktowy do Zgłaszającego.

Brak pełnych danych skutkuje nie objęciem ubezpieczeniem uczestników wycieczki. Po otrzymaniu e-maila, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia i dopiero wówczas dokonujemy płatności.

PŁATNOŚCI:  po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 24 godziny na wykonanie przelewu. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby. Wpłat dokonujemy na  konto: WIKING Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin Idea Bank 27 1950 0001 2006 0232 0461 0004, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat – w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego.

DŁUGOŚĆ TRASY: od 15 km do 24 km 

FORMA WYCIECZKI: z przewodnikiem, dla średniozaawansowanych w formie pętli. Należy pamiętać o długości trasy i  o tym, że jest to akwen otwarty, więc przy wietrze trzeba mieć mieć trochę pary w rękach i pokonać falujące jezioro :). Decyzja o ewentualnym odwołaniu wycieczki zapada na miejscu, gdyż wówczas możemy ocenić na 100%, co dzieje się na wodzie. Uczestnicy bez doświadczenia kajakowego, w przypadku gorszej pogody, powinni przenieść swoj zapis na inny termin. Należy mierzyć swoje zamiary na posiadane siły i umiejętności oraz wziąć poprawkę, że może wiac np. silniejszy wiatr.

 robienINFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Trasa przygotowana jest wariantowo, jej długość zależy od kondycji grupy. Warinat I, jest wariantem minimalnym. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunkow pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.    

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2017 - 9.09.2017r

Startujemy z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Szczecinie pod opieką naszej kadry. Przepływamy wzdluż południowych brzegów jeziora Dąbie, mijając szereg przystani. Wpływamy na Regalicę i skręcamy w prawo. Mijamy po prawej Czapli Ostrów i dopływamy do Sadlińskich Łąk nazywanych również Wyspą Robiena. To właśnie tutaj mieszkał i działał znany leśnik i ornitolog szczeciński Paul Robien. Niestety to zapomniana sylwetka Szczecina i jedynymi śladami jego działania jest tablica pamiątkowa i pozostałości ruin jego lesniczówki. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką leśnika i twórcy stacji ornitologicznej jak i odkrywcy walorów jeziora Świdwie - Paul Robien. Czeka nas troszkę przedzierania się na wyspie, ale na pewno każdy da sobie radę. Z wyspy wpływamy z powrotem na Regalicę. Skręcamy w prawo aby dopłynąć do jeziora Dąbie. Przy ujściu Regalicy skręcamy w lewo i dopływamy do znanej niegdyś plaży Mieleńskiej, na którą w latach 80-tych, setki Szczecinian dostawały się statkami tzw. Białej Floty. Tutaj dłuższy popas i odpoczynek.  Po odpoczynku wracamy z powrotem wzdłuż brzegów Wielkiej Kepy, mijamy zatokę Jesietrza i ujście Regalicy wpływając na jez.Małe Dąbie. Tutaj skręcamy w prawo, płynąc wzdłuż zachodnich brzegów Sadlińskich Łąk. W zależności od pogody, płyniemy wzdłuż wschodniego lub zachodniego brzegu jeziora, kierując się do naszej bazy kajakowej w HOM-e, gdzie znajduje się meta. Z powodu warunków pogodowych na jeziorze Dąbie, przebieg trasy może ulec zmianie lub wycieczka może zostać odwołana.

Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi niżej dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania.

Ważne dokumenty:

 1. Ogólne  warunki udziału w wycieczce
 2. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – osoby indywidualne (wycieczki, spływy, wypożyczalnia Głębokie, mobilne punkty wypożyczania kajaków
 3. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – grupy zorganizowane, imprezy na zlecenie.
 4. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
 5. Wzór rezygnacji z wycieczki

LISTY UCZESTNIKÓW

LISTA 9.09.2017
 
 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  
 16.  
 17.  
 18.  


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.