NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona będzie cały czas aktualizowana.

Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » Miejska Trasa Kajakowa "Do Betonowca" trasa nr 2
Miejska Trasa Kajakowa "Do Betonowca" trasa nr 2

Miejska Trasa Kajakowa "DO BETONOWCA", trasa nr 2

Długość od 15 km, czas pokonania 5-7 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień.

Koszt; bilet normalny 40,00, bilet ulgowy 35,00 od osoby. Oczywiście każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy bilet !

Każda wycieczka jest ubezpieczona (polisa PZU Sport 1006001864) i zgłoszona. Numery zezwoleń Urzędu Żeglugi Śródlądowej" na 2015 rok; SZ-430-01-2015, SZ-430-02-2015, SZ-430-03-2015, SZ-430-04-2015.

Posiadamy 5 kajaków rodzinnych 2+1 z możliwością zabrania dziecka do lat 6/7, należy podac informację w zgłoszeniu. Nie pływałeś nigdy kajakiem - kliknij i zapoznaj się z przewodnikiem

CZAS TRWANIA: około od 4 do7 godzin, w zależności od grupy, wariantu trasy, ogniska i warunków atmosferycznych.

START: godz. według ustaleń grupy, proponujemy 11:00

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko)

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 6 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1) - cennik na zlecenie grup ustalany indywidualnie.

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać na adres biuro@kajaki.szczecin.pl swoje zgłoszenie. W temacie e-maila wpisujemy nazwę wycieczki, datę i godzinę, np. BETONOWIEC2, 2.04.16, godz. 11:00 . W treści zgłoszenia podajemy dane:

  • Imię i nazwisko uczestnika, wiek, miasto/miejscowość (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej)
  • Ilość worków wodoodpornych (10,30,50L)
  • Ilość etui wodoodpornych
  • Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1
  • Telefon kontaktowy do Zgłaszającego

Po wysłaniu e-maila ze zgłoszeniem, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia i dopiero wówczas dokonujemy płatności. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty 

PŁATNOŚCI: Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, dokonujemy płatności przelewem za udział w wycieczce. Wpłat dokonujemy na  konto wydzielone dla kajaków: WIKING Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin Idea Bank 27 1950 0001 2006 0232 0461 0004, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Jego brak skutkuje, dopłatą o wysokość ulgi, do pełnej ceny za usługę, pod rygorem nie przyjęcia na wycieczkę i traktowany jako rezygnacja z usługi w dniu wycieczki – bez zwrotu wpłaconej sumy. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat.

DŁUGOŚĆ TRASY: od 8 do 15 km

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, dla każdego w formie liniowej lub pętli, w zależności od wybranego wariantu. Należy jednak pamiętać o długości trasy i  o tym, że jest to akwen otwarty, więc odczujemy i wiatr i falowanie :)  

Pliki do pobrania: >Zasady korzystania ze sprzętu kajakowego podczas spływu< , >Ogólne warunki uczestnictwa w wycieczce< . 

OPŁATY DODATKOWE: wypożyczenie worka wodoodpornego 10-59 litrów 5,00 , wypożyczenie etui wodoszczelnego na telefon, dokumenty, aparat, laptop do 15″ – 2,00. 

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2016 - na razie brak terminów, zapraszamy grupy zorganizowane

Trasa o długości ok 15 km, czas do 7 godzin

Na mapie podaliśmy wariant startu z ul. Grobla. Jednak równie proponujemy rownież krótszą trasę Ze Skolwina do Betonowca i z powrotem, lub start z Polic. Jak widać trasa pozwala na pełną wariantowość.Wybór należy już do Was. Więcej informacji w dziale "GDZIE NA SPŁYW" w opisach jeziora Dąbie oraz Iny i Łarpii.

Na miejsce startu dotrzemy tramwajami linii 6. Na rozjeździe ulicy Wiszesława i Strzałowskiej szukamy Grobli i idziemu ku Odrze. Trasa spływu: Golęcin Grobla - kanał Żeglarski - zatoka U-bootów - Święta - Dąbski Przesmyk - jezioro Dąbie - kanał Leśniczówka - Las Kormoranów - Wyspa Kacza - Wyspa Mewia - Betonowiec - Inoujście - Odra - Skolwin ulica Wodna. Z powodu warunków pogodowych na jeziorze Dąbie, przebieg trasy może ulec zmianie. Startujemy z Golęcina na drugi brzeg Odry. Wpływamy w kanał Żeglarski i następnie na kanał Święta, jeden z bardziej malowniczych szlaków wodnych Szczecina. Na chwilę zatrzymamy się na jednym z bocznych kanałów, gdzie bazowały U-booty, wychodzące ze stoczni. Płynąc dalej dotrzemy do jeziora Dąbie. Tutaj będziemy płynęli zachodnim brzegiem jeziora mijając po drodze Las Kormoranów - siedlisko i "dom" tych żarłocznych ptaków. Po minięciu wysp; Kacza i Mewia, kierujemy się na doskonale widoczny kadłub Betonowca. Powstał w okresie II Wojny Światowej w odpowiedzi na brali stali i jej oszczędności. Ma długość 90 metrów i zbudowano go w 1941 roku. Statek ochrzczono nazwą "Ulrich Finsterwalder" i jego żywot był krótki. Pod koniec wojny zatopiono go na torze wodnym - w późniejszym okresie przeholowano na mieliznę. I tak powstała nieznana atrakcja turystyczna jeziora Dąbie. Nieopodal betonowca zatrzymujemy się na plażyczce aby odpocząć i jeśli się uda skorzystać z rozpalenia ogniska. Po odpoczynku płyniemyw kierunku Odry, przecinamy ją i ruszamy kanałem ku mecie wycieczki kajakowej Wikinga. Kończymy na przystani na kanale Cieśnica. Z tąd po chwili można udać się na przystanek autobusów 63 i 102 i powrócić do domu, lub na miejsce startu. 


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.