Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ"
MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ"

Miejska Trasa Kajakowa "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ" - Międzyodrze

Długość 12 km, czas pokonania około 5 godzin.

Posiadamy 4 kajaki rodzinnych 2+1 z możliwością zabrania dziecka do lat 6/7, należy podać informację w zgłoszeniu. Nie pływałeś nigdy kajakiem - kliknij i zapoznaj się z przewodnikiem

Każda wycieczka jest ubezpieczona (polisa PZU NNW Sport 1012312044) i zgłoszona. Numery zezwoleń Urzędu Żeglugi Śródlądowej" na 2016 rok;  Sz-430-01/2016.

CZAS TRWANIA: około 5 godzin, w zależności od grupy i warunków atmosferycznych. 
 

Start: godz. 11:00, koniec około 16:00. Początek i koniec Wyspa Pucka ul. Kępa Parnicka nieopodal skrzyzowania z Marynarską - kliknij na mapę niżej. Możliwość dojechania autobusem linii 52.

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko

KOSZT bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 6 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1).

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać na adres biuro@kajaki.szczecin.pl  swoje zgłoszenie. W temacie e-maila wpisujemy nazwę wycieczki, datę i godzinę, np. WYSPA PUCKA 20.04.16 godz. 11:00 . W treści zgłoszenia podajemy dane:

 • Imię i nazwisko uczestnika, wiek, miasto/miejscowość (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej)
 • Ilość worków wodoodpornych (10,30,50L)
 • Ilość etui wodoodpornych
 • Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1
 • Telefon kontaktowy do Zgłaszającego

Po wysłaniu e-maila ze zgłoszeniem, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia. W potwierdzeniu wysyłamy indywidualny tytuł wpłaty.

PŁATNOŚCI: Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 24 godziny na wykonanie przelewu. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby. Wpłat dokonujemy na  konto: WIKING Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin Idea Bank 27 1950 0001 2006 0232 0461 0004, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat - w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego. Dokonanie płatności jest automatycznym potwierdzeniem zapoznania się z Regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego podczas spływu oraz Warunkami Uczestnictwa. Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznania się z podanymi dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania. 

DŁUGOŚĆ TRASY: około 12km

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza. Na trasie kilkunastometrowa przenoska kajaków - pomagamy sobie na wzajem !

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.

WYSPA PUCKA 

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2017

-----------

Kliknij w schemat obok - zapoznaj się z trasą na mapach Goole.

Zapraszamy Państwa na mało znaną trasę  na szczecińskiej mapie kajakowej. Mimo, że przebiega po terenach miejskich jest idealna dla miłośników ciszy i atrakcji przyrodniczych. A wszystko to 1 km od Mostu Długiego! Wyspa zajęta jest głównie przez ogrody działkowe w północnej części – pozostała część wyspy to nieużytki, mokradła i trzcinowiska. Jedną za atrakcji wycieczki stanowi Jezioro Portowe. Nikt nie wie jak dokładnie powstało. Przypuszcza się, że rzeka Regaliczka zalała wyrobiska powstałe w czasie budowy Portu Centralnego lub, że jest ono pozostałością starorzecza Odry. Niektóre źródła mówią też, że w czasie II wojny światowej Niemcy przeprowadzali tam próby torpedowe i stąd różnice w kształcie jeziora w latach 30-tych XX wieku i obecnym. Na trasie wycieczki raczej nie spotkamy innych jednostek pływających - teren ten oddzielony jest od głównego nurtu Odry groblą, przez którą przeniesiemy nasze kajaki. A później powiosłujemy do Szczecińskiej Wenecji - taka wisienka na torcie ! Jednak aby zwiedzić Szczecin i uzyskać więcej informacji, zapraszamy na poznanie Grodu Gryfa z przewodnikiem w ramach Miejskich Wycieczek Kajakowych Szczecińska Wenecja - www.szczecinskawenecja.pl . Trasa wycieczki; Wyspa Pucka ul. Marynarska - Kanał Rybny - Jezioro Portowe - Kanał Rybny - grobla (przenioska) - Odra Zachodnia - Szczecińska Wenecja - Kanał Zielony - Przekop Parnicki - Wyspa Pucka ul. Marynarska. UWAGA - jeśli grupa będzie słabsza, zmęczona, będą gorsze warunki atmosferyczne itp., skracamy trasę i od grobli płyniemy Odrą na metę.

LISTY UCZESTNIKÓW

LISTA =================
 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  
 16.  
 17.  
 18.  
 19.  

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.