Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ"
MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ"

Miejska Trasa Kajakowa "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ" - Międzyodrze

Długość 12 km, czas pokonania około 5 godzin.

Posiadamy 4 kajaki rodzinnych 2+1 z możliwością zabrania dziecka do lat 6/7, należy podać informację w zgłoszeniu. Nie pływałeś nigdy kajakiem - kliknij i zapoznaj się z przewodnikiem

Każda wycieczka jest ubezpieczona (polisa PZU NNW Sport 1012312044) i zgłoszona. Numery zezwoleń Urzędu Żeglugi Śródlądowej" na 2016 rok;  Sz-430-01/2016.

CZAS TRWANIA: około 5 godzin, w zależności od grupy i warunków atmosferycznych. 
 

Start: godz. 11:00, koniec około 16:00. Początek i koniec Wyspa Pucka ul. Kępa Parnicka nieopodal skrzyzowania z Marynarską - kliknij na mapę niżej. Możliwość dojechania autobusem linii 52.

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko

KOSZT bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 6 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1).

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać na adres biuro@kajaki.szczecin.pl  swoje zgłoszenie. W temacie e-maila wpisujemy nazwę wycieczki, datę i godzinę, np. WYSPA PUCKA 20.04.16 godz. 11:00 . W treści zgłoszenia podajemy dane:

 • Imię i nazwisko uczestnika, wiek, miasto/miejscowość (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej)
 • Ilość worków wodoodpornych (10,30,50L)
 • Ilość etui wodoodpornych
 • Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1
 • Telefon kontaktowy do Zgłaszającego

Po wysłaniu e-maila ze zgłoszeniem, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia. W potwierdzeniu wysyłamy indywidualny tytuł wpłaty.

PŁATNOŚCI: Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 24 godziny na wykonanie przelewu. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby. Wpłat dokonujemy na  konto: WIKING Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin Idea Bank 27 1950 0001 2006 0232 0461 0004, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat - w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego. Dokonanie płatności jest automatycznym potwierdzeniem zapoznania się z Regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego podczas spływu oraz Warunkami Uczestnictwa. Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznania się z podanymi dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania. 

DŁUGOŚĆ TRASY: około 12km

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza. Na trasie kilkunastometrowa przenoska kajaków - pomagamy sobie na wzajem !

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.

WYSPA PUCKA 

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2017

 20.08.,   

Kliknij w schemat obok - zapoznaj się z trasą na mapach Goole.

Zapraszamy Państwa na mało znaną trasę  na szczecińskiej mapie kajakowej. Mimo, że przebiega po terenach miejskich jest idealna dla miłośników ciszy i atrakcji przyrodniczych. A wszystko to 1 km od Mostu Długiego! Wyspa zajęta jest głównie przez ogrody działkowe w północnej części – pozostała część wyspy to nieużytki, mokradła i trzcinowiska. Jedną za atrakcji wycieczki stanowi Jezioro Portowe. Nikt nie wie jak dokładnie powstało. Przypuszcza się, że rzeka Regaliczka zalała wyrobiska powstałe w czasie budowy Portu Centralnego lub, że jest ono pozostałością starorzecza Odry. Niektóre źródła mówią też, że w czasie II wojny światowej Niemcy przeprowadzali tam próby torpedowe i stąd różnice w kształcie jeziora w latach 30-tych XX wieku i obecnym. Na trasie wycieczki raczej nie spotkamy innych jednostek pływających - teren ten oddzielony jest od głównego nurtu Odry groblą, przez którą przeniesiemy nasze kajaki. A później powiosłujemy do Szczecińskiej Wenecji - taka wisienka na torcie ! Jednak aby zwiedzić Szczecin i uzyskać więcej informacji, zapraszamy na poznanie Grodu Gryfa z przewodnikiem w ramach Miejskich Wycieczek Kajakowych Szczecińska Wenecja - www.szczecinskawenecja.pl . Trasa wycieczki; Wyspa Pucka ul. Marynarska - Kanał Rybny - Jezioro Portowe - Kanał Rybny - grobla (przenioska) - Odra Zachodnia - Szczecińska Wenecja - Kanał Zielony - Przekop Parnicki - Wyspa Pucka ul. Marynarska. UWAGA - jeśli grupa będzie słabsza, zmęczona, będą gorsze warunki atmosferyczne itp., skracamy trasę i od grobli płyniemy Odrą na metę.

LISTY UCZESTNIKÓW

LISTA 20.08.2017
 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  
 16.  
 17.  
 18.  
 19.  

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.