LICENCJA ORGANIZATORA TURYSTYKI I POŚREDNIKA TURYSTYCZNEGO NR 8/16

Strona 1
Koncesja 1

Strona 2
  Koncesja 2

Gwarancja ubezpieczeniowa
Gwarancja
Tydzień Ziemi 2012
Zapraszamy na szkolenie

Studenci wraz z pracownikami Wydziału Nauk o Ziemi US postanowili już po raz czwarty zorganizować imprezę związaną z obchodami Światowego Dnia Ziemi 2012, noszącą nazwę „Tydzień Ziemi”. Rok 2012 został ogłoszony przez ONZ jako Międzynarodowy Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, dlatego Tydzień Ziemi obchodzić będziemy pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Chcemy podczas tegorocznego Tygodnia Ziemi zwrócić uwagę mieszkańców Szczecina na potrzebę ochrony klimatu, zapobieganie efektowi cieplarnianemu oraz zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji świadomości władz  i mieszkańców miasta na temat znaczenia energii i równego dostępu do niej dla wszystkich ludzi wzrośnie.  Jak co roku nie chcemy  ograniczyć się do celebracji tylko jednego dnia. Pragniemy zaprezentować zespół wydarzeń i imprez, skierowanych do wszystkich Szczecinian. Rozkład atrakcji zaplanowanych na te dni przedstawiony jest w poniżej zamieszczonym programie. Wiking Szczecin ma zaszczyt współorganizować obchody organizując zawody na orientację oraz wykład. Szczegółowe informacje ....

I po targach Pomerania Sail Expo 2012
Informacje ogólne

24-26 marca 2012 roku odbyły się dość słabo jednak reklamowane targi wodne. Sporo pokazów, prezentacji i wykładów i niestety mało słuchaczy. Mamy nadzieję, że za rok będzie o niebo lepiej. Jednak targi to czas rozmów i oczywiście mamy nadzieję że udało się nam pozyskać kilku ciekawych partnerów naszych działań. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta za sfinansowanie naszego stoiska na targach. Kilka fotek - galeria. A niebawem maj i "Piknik nad Odrą". Mamy nadzieję, że się tutaj wystawimy.

TARGI POMERANIA SAIL EXPO 2012

Pomerania Sail Expo 2012

sobota 23 marca 2012r.,

w godz. 11:00-15:00, Sala konferencyjna A

godz. 11.00 Odra jako produkt turystyczny dziś i jutro - Dr Elżbieta Marszałek, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Turystyczna w Szczecinie

godz. 11.30 Jachty „Mantra” w Szczecinie i na oceanach Andrzej Armiński, Projektowanie i Budowa Jachtów

godz. 12.00 Szlaki kajakowe Pomorza Zachodniego - Wojciech Hawryszuk, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (projekt „Pomorski Krajobraz Rzeczny”), Konrad Jarek, Klub Sportu i Turystyki Kajakowej „Wiry”

godz.13.00 Żeglarskie kalendarium sezonu 2012 - Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski

godz. 13.30 Oferta czarterowa w regionie - Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski

godz.14.00 Co mogą czytać i oglądać szczecińscy wodniacy? - Andrzej Kraśnicki jr., Zdzisław Kilarski

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE TARGÓW - ZAPRASZAMY WWW.POMERANIASAIL.PL

Koniec z piwem na kajaku, bo wysadzą na ląd. Słusznie?
Informacje ogólne

za gazeta.pl

Przymusowe wysadzenie na ląd, odebranie kajaka, mandat. Tak od tego sezonu zakończy się spływ Drawą dla każdego, kogo policja złapie pod wpływem alkoholu. O tym, że od tego roku pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu nie będzie już bezkarne, policjanci oznajmili organizatorom spływów na spotkaniu w Urzędzie Miasta w Drawnie. Właśnie tam, bo pobliska Drawa to najpopularniejszy szlak kajakowy w Polsce. Co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów. - Od policjanta usłyszeliśmy, że przepisy zabraniają poruszania się kajakiem po wodzie pod wpływem alkoholu - mówi Przemysław Nowak, który prowadzi rodzinną firmę organizującą spływy na Drawie. - To zdumiewające, bo ja w przepisach nic takiego nie znalazłem. Owszem, jest o tym, że nie można prowadzić "obiektu pływającego" pod wpływem alkoholu, ale kajak do nich nie należy .... CAŁY ARTYKUŁ - LINK.

Zapraszamy do dyskusji i ankiety na naszym forum.

KAJAKIEM NA ORIENTACJĘ w 2012 roku
Kajakowe rajdy na orientację

Wszystkich miłośników kajakowych rajdów na orientację oraz tych co dopiero spróbują smaku kajakowej przygody informujemy, że na naszej stronie dodaliśmy paczki z regulaminami i drukami na "Międzyodrze" oraz "Dąbski Azymut". Te dwie imprezy odbędą się na 100%. Cały czas pod znakiem zapytania stoi lipcowy "Pod Prąd". Zapraszamy do pobierania regulaminów i startów !

Weekend z Wiosłem 2012
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

Sezon 2012 przed nami również na naszej stronie. W dniu dzisiejszym dodaliśmy terminy i regulaminy wszystkich wycieczek kajakowych organizowanych w ramach projektu promocji turystyki kajakowej "Weekend z Wiosłem", dofinansowanego ze środków Gminy, Miasto Szczecin. W tym roku czeka nas 8 wycieczek. Szczegóły ...

Pomerania Sail Expo Targi Żeglarstwa, Sportów Wodnych i Rekreacji
Informacje ogólne
Pomerania Sail EXPO 2012 to trzydniowe impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, połączona z branżową częścią konferencyjną i elementami festynu. Celem organizacji tego niezwykłego wydarzenia jest prezentacja nowych trendów w żeglarstwie, windsurfingu, kajakarstwie oraz w innych dyscyplinach, związanych ze sportami wodnymi oraz promocja rekreacji wodnej.

Międzyszkolny Klub Sportowy "wiking", zaprasza wszystkich oraz informuje, że sam również się wystawia !!!! Szczegóły na http://www.pomeraniasail.pl/
Puchar Dziekana 2012 !
Marsze na Orientację

21 kwietnia 2012 roku na terenie Parku Leśnego "Arkonka", odbędą się kolejne zawody na orientację o  Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym roku w ramach imprezy odbędą się I Akademickie Mistrzostwa Szczecina w Marszach na Orientację (tylko kategoria OPEN), oraz VII Wiosenne Zmagania w Orientacji Turystycznej w kategoriach szkolnych. Więc nie zwlekać, zgłaszać się i startować. Więcej informacji w regulaminie >>>>KLIK .

Sezon 2012
Informacje ogólne

Zbliża się wielkimi krokami sezon 2012. Mamy już plan naszych zamierzeń, jednak jest cały czas dopracowywany. Nie zabraknie w tym roku kajakowych rajdów na orientację, choć będzie ich na pewno o 1 mniej. Będą wycieczki promujące turystykę kajakową pod hasłem "Weekend z Wiosłem" oraz wiele wycieczek kajakowych po Szczecinie i okolicach. Niebawem pełen kalendarz naszych imprez i zapraszamy do zapisów.