NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona będzie cały czas aktualizowana.

Nawigacja
Artykuły » GDZIE NA SPŁYW » MIĘDZYODRZE
MIĘDZYODRZE

SPRAWDŹ POZOSTAŁE AKWENY Z NASZEJ OFERTY -

JEZIORO DĄBIE - RZEKA ODRA - RZEKA INA - RZEKA KRĄPIEL - RZEKA PŁONIA - RZEKA ŁARPIA - RZEKA TYWA - RZEKA GOWIENICA

BALBOA Międzyodrze
Międzyodrze
Międzyodrze
Międzyodrze


Międzyodrze

Międzyodrze

Międzyodrze
Międzyodrze
Międzyodrze


Międzyodrze
Międzyodrze

Międzyodrze
Międzyodrze
Międzyodrze
Międzyodrze

Międzyodrze, jest sztucznym tworem, stworzonym niegdyś przez człowieka, a obecnie terenem bardzo cennym przyrodniczo. W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy, z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, Ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. 

Położone jest pomiędzy Odrą Wschodnią i Odrą Zachodnią. Południową granicę stanowi rozwidlenie rzeki w Widuchowej, a północną jezioro Dąbie i Roztoka Odrzańska. Kanał Kurowsko-Ustowski dzieli umownie Międzyodrze na dwie części – południową – „naturalną” (obszar Natura 2000, Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry) i północną – miejską. Odra Zachodnia na długości 17 km jest rzeką graniczną, tu zaczynają się międzynarodowe drogi wodne do Berlina i dalej w głąb Europy lub z Berlina do Bałtyku.

Do „środka” naturalnego Międzyodrza można się przedostać prawie wyłącznie przez wrota nieczynnych śluz. Tam czeka na kajakarzy 200 km kanałów, których dostępność zmienia się w zależności od pory roku. To ostoja rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Lęgną się tu i pierzą różne ptaki wodne i błotne. Gniazduje orzeł bielik, rybitwa czarna i zimorodek. Kanały prowadzą wśród trzcin i zarośli wierzbowych. Wszechobecna rzęsa wodna, całe łany niezapominajek i rzadko w Polsce spotykana chroniona paproć - salwinia pływająca. Są pałki wodne, jest nieco wodorostów oraz kwitnące biało i żółto „lilie wodne” (grzybień biały i grążel żółty). Znaleźć tu można wiele pozostałości po budowlach hydrotechnicznych.

Zapraszamy do poznawania Międzyodrza z kajaka. Idealnie nadaje się na spływanie jedno i wielodniowe. Dowieziemy również kajaki, wiosła, kamizelki i Wasze bagaże we wskazane miejsce. Jednorazowo przewieziemy do 14 sztuk kajaków. Punkty wodowań, to między innymi Dziewoklicz, Siadło Dolne, Moczyły, Mescherin, Gartz, Gryfino, Dębce, Podjuchy, Widuchowa, Marwice.

Na jeziorze Międzyodrzu, przygotowujemy wycieczki zorganizowane dla osób indywidualnych oraz grup, głównie na odcinku miejskim. Ceny od 35.00 osoba. Szczegółowe informacje w dziale "WYCIECZKI". Spis propozycji na Odrze:

 1. W Krainie Kanałów - Miejska Trasa Kajakowa Link do ogłoszenia.
 2. W Poszukiwaniu Odyńca - Miejska Trasa Kajakowa Link do ogłoszenia.

Cennik ogólny (ceny brutto), skontaktuj się z nami celem ustalenia dokładnej ceny spływu biuro@kajaki.szczecin.pl:

 1. Wynajem kajaka na 1 dzień - od 30 do 40 złotych
 2. Wynajem kajaka na 2 dni i więcej - od 25 do 35 złotych
 3. Wypożyczenie worka wodoodpornego - 5,00
 4. Wypożyczenie etui wodoodpornego - 2,00
 5. Dzień postojowy, całodniowa obsługa (przy spływach wielodniowych) - 200,00 + 1,80/km
 6. Transport kajaków strefa 1: Szczecin  Podjuchy, Szczecin Zdroje, Ustowo, Siadło Dolne, Dziewoklicz - 100,00 transport tam i z powrotem.
 7. Transport kajaków strefa 2: Żabnica, Dębce, Gryfino, Moczyły, Mescherin - 180,00 kurs
 8. Transport kajaków strefa 4: Gartz, Ognica, Widuchowa, Marwice  - 280,00 kurs
Pośredniczymy w zabezpieczeniu imprezy. Koszt przewodnika 250,00-350,00 za dzień, ratownika luub asystenta zamykającego 180,00-250 za dzień.

Więcej szczegółów oraz informacje odnośnie rezerwacji w Cenniku. Na wycieczkach oraz realizowanych zleceniach obowiązuje "Regulamin koszystania ze sprzętu pływającego" . Wypożyczając sprzęt kajakowy Wypożyczający akceptuje niniejszy regulamin.

Inne akweny na spływy kajakowe w okolicy, do wykorzystania przy spływach po Międzyodrzu

 1. Parnica (Przekop Parnicki) - łączy Regalicę z Odrą (Dąbie ze Szczecinem). Kajakowanie utrudnione - wewnętrzne wody morskie, wymagane zgody.
 2. Odra Wschodnia (Regalica) oraz Zachodnia - rozwidlenie Odry. Od Schwedt, Odra dzieli się na Zachodnią i Wschodnią (Regalicę). Umożliwia wariantowość wpłynięcia na kanały Międzyodrza. Połącznie z Odrą Zachodnią na Przekopie Ustowskim, kanale Leśnym oraz Przekopie Parnickim. Regalica swoje ujście ma w jeziorze Dąbie. Odra poprowadzi nas przez Zalew Szczeciński do Świnoujścia i Bałtyku.
 3. Tywa – rzeka młynarzy. Bardzo malownicza, stosunkowo łatwa i bezpieczna nawet dla początkujących, ale bardzo uciążliwa. Przybiera miejscami charakter górski. O gospodarczej historii Tywy świadczą liczne jazy i progi.

MAPY PROPONOWANYCH TRAS PO MIĘDZYODRZU W OKOLICACH SZCZECINA

http://www.kajaki.szczecin.pl/photo.php?photo_id=410&full

Międzyodrze

Opracowanie na podstawie danych zawartych na stronach www.kayak.org.pl, Pomorskiego Krajobrazu Rzecznego, Zachodniopomorskiego Portalu Wędkarskiego, wiedzy własnej.


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.