NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona będzie cały czas aktualizowana.

Nawigacja
Artykuły » GDZIE NA SPŁYW » JEZIORO DĄBIE
JEZIORO DĄBIE

SPRAWDŹ POZOSTAŁE AKWENY Z NASZEJ OFERTY -

MIĘDZYODRZE - RZEKA ODRA - RZEKA INA - RZEKA KRĄPIEL - RZEKA PŁONIA - RZEKA ŁARPIA - RZEKA TYWA - RZEKA GOWIENICA

BALBOA Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie


Jezioro Dąbie

Jezioro Dąbie

Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie

Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie

Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie
Jezioro Dąbie

Jezioro Dąbie, to deltowe jezioro o dobrze rozwiniętej linii brzegowej, pochodzenia polodowcowego, w całości położone w granicach administracyjnych Szczecina. Zajmuje dużą powierzchnię, ale jest płytkie. Jezioro Dąbie można wyraźnie podzielić na dwie części – północne jezioro Dąbie Wielkie i południowe Dąbie Małe. Jego brzegi są niskie, podmokłe i zatorfione. Jedynie na południowym brzegu znajduje się kilka położonych blisko siebie marin żeglarskich i kąpielisko miejskie, a na wschodnim dwie wsie wypoczynkowe z ładnymi plażami: Czarne Łąki i Lubczyna. Na północnej części większego jeziora znajduje się wrak betonowego statku, atrakcyjny szczególnie dla żeglarzy i płetwonurków.Głębokość maksymalna na obszarze toru wodnego żeglugi śródlądowej sięga 8 m, co sprawia, że Dąbie jest jedynym jeziorem w Polsce dostępnym dla statków pełnomorskich.

Turystyka kajakowa na jeziorze Dąbie może być ofertą przeznaczoną jedynie do osób o sporym doświadczeniu, które mogą poradzić sobie z kaprysami tego akwenu. Są to zbiorniki płytkie i rozległe, na których w ciągu kilkunastu minut po pojawieniu się „sprzyjającego” wiatru potrafi powstać wysoka i krótka fala. Z tego powodu są to akweny przeznaczone raczej dla doświadczonych kajakarzy. Ideałem będą kajaki przeznaczone na morze, których konstrukcja pozwala na przecinanie fal dziobem. W naszej wypożyczalni dysponujemy 10 kajakami dwukokpitowymi Balboa II. Idealnie sprawdzają się nawet podczas falowania, są długie i szerokie. Przy silnym wietrze, nie proponujemy jednak pływania osobom niedoświadczonym i zapraszamy na wspólne wycieczki, podczas których trasa dobierana jest do warunków pogodowych. Pamiętaj - mierz siły na zamiary !

Obecnie rozbudowywana jest sieć punktów postojowych przeznaczonych dla jachtów i kajaków. Do użytku (stan 2016), są punkty na; Wydrniku, Świętej (dwa punkty) i przy ujściu Świętej do jeziora Dąbie. Łączy je nasza najdłuższa trasa (nr3), jednak aby ja pokonać musimy mieć przychylne prognozy pogodowe. Można zaplanować również trasę do tzw. "Betonowca" całodniową dla doświadczonych lub dwudniową z biwakiem, jeśli startujemy z naszej bazy w HOM-e. Możemy również wystartować z Gocławia, Skolwina czy Polic (do 6h). Jest to  statek o kadłubie zbudowanym z żelazobetonu "Ulrich Finsterwalder", zbudowany w Darłówku. Miał służyć do transportu benzyny syntetycznej z polickiej fabryki. Po zbombardowaniu, zatopiono go na Inoujściu i ostatecznie, po odholowaniu pozostał do dnia dzisiejszego przy północnych brzegach jeziora Dąbie. Jezioro, to wiele ciekawych miejsc, z możliwością nawet 3 dniowych rejsów kajakowych. 

Proponujemy trzy warianty trasy "Szlakiem Robiena" do pokonania z partnerskiej wypożyczalni kajaków zrzeszonej w naszej sieci, znajdującej się w Harcerskim Ośrodku Morskim przy ulicy Żaglowej 2 - www.homszczecin.pl . W zależności od wybranego wariantu wycieczki, długość trasy wynosi od 14,5 do 24 kilometrów. Wariantem do "Betonowca" jest start z Szczecina Golęcina ulica Grobla. Oczywiście można ruszyć, lub zakończyć wycieczkę kajakową w Policach startując z Łarpii, Skolwinie, czy też z wschodniej strony jeziora w Świętej lub Lubczynie.

Ciekawe obiekty:

 1. Sadlińskie Łąki (Wyspa Robiena)
 2. Las Kormoranów
 3. Kanał Leśniczówka
 4. dawna plaża Mieleńska
 5. Święta
 6. Wydrnik
 7. Betonowiec
 8. Inoujście

Zapraszamy do poznawania Jeziora Dąbie z kajaka. Idealnie nadaje się na spływanie jedno i wielodniowe. Wystartować możemy w HOM. Dowieziemy również kajaki, wiosła, kamizelki i Wasze bagaże we wskazane miejsce. Jednorazowo przewieziemy do 14 sztuk kajaków.

Na jeziorze Dąbie, przygotowujemy wycieczki zorganizowane dla osób indywidualnych oraz grup. Ceny od 35.00 osoba. Szczegółowe informacje w dziale "WYCIECZKI". Spis propozycji na Odrze:

 1. Szlakiem Robiena - Miejska Trasa Kajakowa Link do ogłoszenia.

Cennik ogólny (ceny brutto), skontaktuj się z nami celem ustalenia dokładnej ceny spływu biuro@kajaki.szczecin.pl:

 1. Wynajem kajaka na 1 dzień - od 30 do 40 złotych
 2. Wynajem kajaka na 2 dni i więcej - od 25 do 35 złotych
 3. Wypożyczenie worka wodoodpornego - 5,00
 4. Wypożyczenie etui wodoodpornego - 2,00
 5. Dzień postojowy, całodniowa obsługa (przy spływach wielodniowych) - 200,00 + 1,50/km
 6. Transport kajaków strefa 1: Harcerski Ośrodek Morski - przy starcie i powrocie z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Dąbiu, wypożyczamy kajaki z wypożyczalni stacjonarnej w cenie od 40 do 50 złotych za dzień.
 7. Transport kajaków strefa 2: Czarna Łąka, Lubczyna, Szczecin Golęcin ul Grobla  - 90,00 kurs
 8. Transport kajaków strefa 3: Police ul. Goleniowska (Łarpia), Szczecin Skolwin kanał - 105,00 kurs
 9. Transport kajaków strefa 4: Święta, Kamieniska, Modrzewie, Bolesławice - 150,00 kurs

Więcej szczegółów oraz informacje odnośnie rezerwacji w Cenniku. Na wycieczkach oraz realizowanych zleceniach obowiązuje "Regulamin koszystania ze sprzętu pływającego" . Wypożyczając sprzęt kajakowy Wypożyczający akceptuje niniejszy regulamin.

Inne akweny na spływy kajakowe w okolicy, konczące swój bieg w jeziorze Dąbie.

 1. Płonia – rzeka cystersów, przepływa przez jezioro Miedwie.Najbardziej znany jest odcinek od Szczecina Jezierzyc do Jeziora Dąbie, nazywany również "Szlakiem Studenckim". Idealna na dwudniowy spływ.
 2. Ina – meandrowy zawrót głowy. Prowadzi nas zarówno pośród pól jak i lasami Puszczy Goleniowskiej.
 3. Parnica (Przekop Parnicki) - łączy Regalicę z Odrą (Dąbie ze Szczecinem). Kajakowanie utrudnione - wewnętrzne wody morskie, wymagane zgody.
 4. Odra Wschodnia (Regalica) - rozwidlenie Odry. Od Schwedt, Odra dzieli się na Zachodnią i Wschodnią (Regalicę). Umożliwia wariantowość wpłynięcia na kanały Międzyodrza. Połącznie z Odrą Zachodnią na Przekopie Ustowskim, kanale Leśnym oraz Przekopie Parnickim. Swoje ujście ma w jeziorze Dąbie.
 5. Łarpia - rozlewisko Odry. Łączy Police z Odrą i poprzez Iński Nurt z jeziorem Dąbie. Idealna na wyprawy do Betonowca, dla mieszkańców Polic, oraz dwudniowych spływów Police - Szczecin Dąbie (nasza baza).

Opracowanie na podstawie danych zawartych na stronach www.kayak.org.pl, Pomorskiego Krajobrazu Rzecznego, Zachodniopomorskiego Portalu Wędkarskiego, wiedzy własnej.


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.